8.9 mega trzęsienie ziemi rozrywa podłoże oceaniczne w pobliżu wschodniego wybrzeża Honshu Japonia

TOKYO —Trzęsienie ziemi o skali 8.9 uderzyło w północno wschodnie wybrzeże Japonii w piątek, tworząc 4 metrowe tsunami które porywało samochody i rozrywało budynki wzdłuż wybrzeża blisko epicentrum. W różnych rejonach Japońskiego wybrzeża, relacje telewizyjne pokazywały podtopienia, z setkami samochodów, statków a także budynków przemieszczanych przez wodę. Duży statek porwany przez tsunami uderzył w zaporę w mieście Kesennuma, zgodnie z relacjami telewizji NHK. Władze próbują dokonać oceny zniszczeń dokonanych przez trzęsienie.  Trzęsienie miało miejsce o godzinie 14:46 i podążały za nim serie wstrząsów wtórnych, w tym jedno o skali 7.4 mające miejsce kilka minut później. Służby Geologiczne US ustaliły siłę pierwszego wstrząsu na 8.9. Agencja meteorologiczna ustanowiła alarm przed tsunami całego Japońskiego wybrzeża wzdłuż Pacyfiku. Reporterzy NHK ostrzegali ludność wybrzeża by przenieśli się na bezpieczniejszy grunt.– Huffington Post
  • 6.3   OFF THE EAST COAST OF HONSHU, JAPAN
  • 6.3   OFF THE EAST COAST OF HONSHU, JAPAN
  • 7.1   OFF THE EAST COAST OF HONSHU, JAPAN
  • 6.8   NEAR THE EAST COAST OF HONSHU, JAPAN
  • 6.4   NEAR THE EAST COAST OF HONSHU, JAPAN
  • 6.4   NEAR THE EAST COAST OF HONSHU, JAPAN
  • 8.9   NEAR THE EAST COAST OF HONSHU, JAPAN
  • 6.3   OFF THE EAST COAST OF HONSHU, JAPAN

Japonia (lewo) i Filipiny (prawo). Globalne sejsmografy wszystkie oczerniały i są zbyt gęste aktywnością by je rozeznać. Fale o wysokości 33  stóp wdarły się wgłąb Japonii na jedną milę. Potężne drgania miały miejsce na dnie morza i jak było mówione wczoraj że planeta staje się niestabilna w związku z nietypowymi odczytami sejsmologicznymi jakie można było zaobserwować wszędzie. Dla tych którzy śledzą wpisy regularnie, eskalacja wydarzeń buduje początek wczesnej katastrofalnej deformacji geologicznej całego regionu Pacyfiku. Jest to największe trzęsienie ziemi zanotowane w historii Japonii i piąte najsilniejsze na świecie od 1900 roku, od kiedy prowadzone są pomiary. Jesteśmy z Japończykami w tych strasznych czasach.
Jon, Jimmy, and Brent- dziękujemy za czujność…
Reklamy

Informacje o Protokół wyginięcia

The Extinction Protocol: 2012 and beyond
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktywność sejsmiczna, Zmiany na ziemi. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s