Japońskie władze informują o dużych stratach w ludności

TOKIO – Liczba ofiar śmiertelnych piątkowego trzęsienia ziemi w Japonii może przekroczyć 10,000 w samym tylko rejonie Miyagi gdzie uderzenie było najsilniejsze. Władze uspokajają społeczność przed obawami związanymi z awariami dwóch reaktorów, twierdząc że nie stanowią one niebezpieczeństwa. „nie ma wątpliwości że liczba ofiar przekroczy 10,000” doniósł reporter NHK cytując szefa Polcji Takeuchi Naoto. Ponad 800 ofiar zostało już potwierdzony w Miyagi i innych rejonach północno wschodniej Japonii, gdzie w piątek uderzyło trzęsienie ziemi i tsunami. Policja informuje że ponad 2,000 ludzi jest poszukiwanych w tych rejonach. Przedstawiciele miasta Futaba w rejonie Fukushima poinformowali że ponad 90 procent domów w trzech społecznościach nadbrzeżnych zostało zmytych z powierzchni ziemi przez tsunami. Ponad 390,000 uciekło z swoich domostw, wielu z nich znalazło schronienie w specjalnie przygotowanych na tą okazję przerobionych szkołach, centrach handlowych – jak doniosła stacja NHK. Premier Japonii Naoto Kan podwoił liczbę żołnierzy wysłanych w uderzone przez tsunami rejony, aż do liczby 100,000. W rejonach tych ratownicy mają problem dostać się do wielu zniszczonych miejsc z powodu zablokowanych dróg. „Proszę o największy wysiłek by ratować jak najwięcej ludzi” ; „Podejmiemy wszystkie możliwe środki by uratować odizolowanych ludzi” – powiedział premier Japonii-Times of India
Opublikowane zostało nowe nagranie trzęsienia ziemi i tsunami. Część Japonii może być pozbawiona prądu przez najbliższy miesiąc. Zapasy żywności i świeżej wody kończą się w szybkim tempie. Niektóre szpitale są nieoperacyjne. Poważne wstrząsy kontynuują zagrożenie nuklearnym kryzysem, gdy reaktory elektrowni atomowej się przegrzewają.
Zdjęcia satelitarne przed i po tsunami :  abc.net

 

Reklamy

Informacje o Protokół wyginięcia

The Extinction Protocol: 2012 and beyond
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktywność sejsmiczna, Erupcja wulkanu, Zmiany na ziemi. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s