Sejsmiczne napięcie na płytach tektonicznych

SEATTLE –Pojawiły się doniesienia w radiowym wywiadzie na rense.com, że dużo dżdżownic wypełza z ziemi w stanie Waszyngton. Przypadkowo, pisarz i badacz Alex Thomas z theIntelHub.com doniósł o tym samym fenomenie. Duża ilość opadów może za to odpowiadać.  –The Intel Hub

Nie posiadamy jeszcze dokładnych danych z Seattle, więc nie dokonujemy próby oceny ryzyka dla tego regionu. Jest pewien chaotyczny wzór w polu magnetycznym planety przy braku solidnych wiatrów słonecznych – co może świadczyć o anomalnych zmianach w wytwarzaniu pola magnetycznego z powodu zakłóceń sejsmicznych. Wstrząsy planetarne, tworzone przez perturbacje płyt tektonicznych, ukazują się na globalnych sejsmografach jako oscylując puls. Dlaczego to miałoby być zmartwieniem? Pierwszy taki wzór pokazał się zanim trzęsienie ziemi o sile 6.3 uderzyło Vanuatu i 6.1 na wschodnim wybrzeżu Honshu. Uwolnienie stłumionej sejsmicznej energii? Nie, wzór wrócił po trzęsieniach ziemi i teraz jest bardziej intensywny. Gdzie występuje najbardziej? Japonia, Chiny, Północna Rosja, wszystko w południowym Pacyfiku, Nowa Zelandia, Wschodnia Australia i regionu w zasięgu arktycznego (Norwegia, Finlandia a nawet Hiszpania). Razem z super księżycem, obawiamy się potężnej erupcji na Pacyfiku. Jeżeli nastąpi większe trzęsienie ziemi w rejonie pierścienia ognia, najprawdopodobniej wywoła kolejne trzęsienie. To ryzyko sejsmiczne będzie występowało co najmniej do 22 marca.
(lewo) Wyspy Salomona oraz Rosja (prawo)
(lewo) Nowa Zelandia oraz Hawaje (prawo)


Reklamy

Informacje o Protokół wyginięcia

The Extinction Protocol: 2012 and beyond
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktywność sejsmiczna, Obserwacja kosmosu, Zjawisko na słońcu, Zmiany na ziemi. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s