Ciężkie burze gradowe zdziesiątkowały uprawy w kilku wioskach w Indiach

Maj 25, 2011MANALI, Indie– Niszczące burze gradowe i ciężkie opady deszczu w sobotę zniszczyły rolnicze uprawy w wielu wioskach w dystrykcie Himachal. Wstępne raporty mówią, o poważnych zniszczeniach upraw jabłek w dystrykcie Kullu, a także o zniszczeniach upraw pszenicy i warzyw na tysiącach akrów. Burze gradowe i grad o wadze od 25 do 50 gram, trwały przez 20 minut i zniszczyły wiele upraw. Najbardziej ucierpiały wioski Kelodhar, Baksial, Bada, Dharot, Gohar, Chachyot, Thunag and Janjahli. Silne wiatry dokonały zniszczeń w wioskach Haripur, Shaleen, Barod, Chhiyal, Poojan, Shangchar, Badagrani wielu innych. Rolnicy uprawiający jabłka już zmierzali się z problemem niskich upraw w tym roku z powodu złej pogody. Intensywny grad zrzucał owoce z drzew a silny wiatr wyrywał je z korzeniami, dotyczy do drzew gotowych do zbiorów – powiedział Khem Singh Thakur – sadownik z Kelodhar. –Times of India
Reklamy

Informacje o Protokół wyginięcia

The Extinction Protocol: 2012 and beyond
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ekstremalne zjawiska pogodowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Ciężkie burze gradowe zdziesiątkowały uprawy w kilku wioskach w Indiach

  1. RobsonFX pisze:

    Tak czytam i czytam sobie przeróżne informacje i czasami ogarnia mnie przerażenie.
    Ceny żywności i surowców są i tak już na bardzo wysokich poziomach, teraz dochodzą do tego susze, plagi szarańczy, gradobicia i tornada praktycznie we wszystkich zakątkach świata. Jeśli tak dalej pójdzie to tegoroczne zbiory / żniwa będą bardzo ubogie, co doprowadzić może do kolejnych zwyżek cen.

  2. W Polsce też nie będzie różowo. U mnie na działce z powodu tej jedno dniowej zimy w maju, przymrozki zniszczyły skromne bo skromne (ale jednak co roku plony były zbierane) uprawy wszystkich owoców : agrest, maliny, śliwka, wiśnia, winogrono… młode pomidory ledwo co odratowałem lejąc na nie wodę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s