Matka Natura sieje spustoszenie: 2011, rok czarnego łabędzia?

Maj 25, 2011OMAHA, Ne – Niszczące tornada, powodzie, trzęsienia ziemi i bardzo obfity sezon huraganów w US, doprowadził firmy ubezpieczeniowe do najwyższych strat w 2011 roku. Ubezpieczyciele mogą liczyć na 10 miliardów dolarów strat spowodowanych przez pogodę w Stanach Zjednoczonych w 2011 roku. Zwiększą to średnią z $2 do $4 miliadów, zgodnie z EQECAT Inc, który stwarza model ryzyka dla firm ubezpieczeniowych. Pomimo potencjalnych strat na terenie USA, ubezpieczyciele borykają się z kataklizmami poza Stanami, szczególnie tymi w rejonie Pacyfiku. Gdyby tego było mało, analitycy zapowiadają sezon huraganowy na Atlantyku.  Globalnie – wliczając w to potężne trzęsienia w Nowej Zelandii i Japonii – Ubezpieczyciele narażeni są na straty rzędu 55$ miliardów dolarów, wedle szacunków EQECAT. Wielu ubezpieczycieli już ogłosiło ogromne straty z powodu trzęsień z Japonii i Nowej Zelandii. Berkshire Hathaway Inc. straciło 1.07$ miliarda dolarów na Japońskim trzęsieniu oraz 412$ milionów na trzęsieniu z Nowej Zelandii. Podczas corocznego spotkania w Omaha, Nebraska 30 kwietnia, prezes Warren Buffet powiedział, że firma będzie posiadać największe straty od 9 lat. W ostatnich 6 tygodniach, tornada rozerwały południowe zachodnie i środkowo zachodnie stany, równając z ziemią osiedla mieszkalne w miastach takich jak Releigh, North Carolina i Tuscaloosa, Alabama. Dotychczas tornada zabiły 365 osób w Stanach Zjednoczonych, jest to liczba 6 razy większa od średniej wyciągniętej z ostatnich trzech lat, która wynosiła 64 ofiary – zgodnie z National Weather Service. 1151 tornad miało miejsce w tym roku w USA, w porównaniu z 1282 zanotowanymi w całym 2010 roku oraz z historycznym rekordem 1820 z 2004 roku. –Claims Journal
Reklamy

Informacje o Protokół wyginięcia

The Extinction Protocol: 2012 and beyond
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ekstremalne zjawiska pogodowe, Zmiany na ziemi. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Matka Natura sieje spustoszenie: 2011, rok czarnego łabędzia?

  1. RobsonFX pisze:

    Firm ubezpieczeniowych nie ma co żałować, oni są wyjątkowo bogaci. Jednak jakby nie było, koszta „zostaną przekazane dalej na ubezpieczeniobiorców”.

  2. Nikt ich nie żałuje, ale to raczej pokazuje że coś złego się dzieje z klimatem.
    Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s