16 ofiara zatrucia bakterią Koli, której źródła pochodzenia są nieznane

Czerwiec 1, 2011BONN – Belgia i Rosja już zatrzymały import warzyw z Hiszpanii. Wierzono, że bakteria pochodzi z Hiszpanii, jako że zatrute ogórki wywodziły się z tego kraju.  Dwa tygodnie mijają od pierwszego przypadku zarażenia żywnością, które miało miejsce w Niemczech. Na daną chwilę jest to Niemcy – 1600 przypadków w tym 400 bardzo ciężkich, 15 ofiar śmiertelnych. Szwecja 80 ciężkich przypadków i jedna ofiara śmiertelna. Pojawiają się głosy o pierwszych przypadkach zarażeń w Hiszpanii. W skali rocznej, średnia zatruć pokarmowych bakterią Koli wynosi w Niemczech ok. 1000. Bakteria która atakuje, jest nową nieznaną formą bakterii E Koli (EHEC)  i atakuje komórki krwi, mózg, niszczy nerki a w przypadku przeżycia, prawdopodobnie do końca życia ofiary będą skazane na dializy.  Badania przeprowadzone na ogórkach które miały zatruć pierwsze ofiary wykluczyły, Hiszpanię jako źródło infekcji, jako że ogórki te (pochodzące z Hiszpanii) nie posiadały śmiertelnego szczepu Q104. „Nasze nadzieje na znalezienie źródła infekcji nie ziściły się” – powiedziała Niemiecka Minister Zdrowia Conrelia Prufer-Storcks.  Pomimo takiego oświadczenia i wyników badań, większość decyzji o wstrzymaniu importu warzyw z Hiszpanii została utrzymana. Władze Hiszpańskie poinformowały, że będą domagać się rekompensaty od Unii Europejskiej za straty w sprzedaży. Straty finansowe w Hiszpanii są ogromne, jako że „wszystkie kraje wstrzymują import warzyw i owoców, to efekt domina” – powiedział Prezydent Federacji producentów rolniczych z Hiszpanii, Jorge Brotons. Sytuacja taka, powoduje powstawanie hipotez w mediach hiszpańskich na temat, świadomego ataku lobby rolniczego z innego kraju. „Źródło bakterii pozostaje nadal nieznane” – Conrelia Prufer-Strocks.  – thelocal.de

Reklamy

Informacje o Protokół wyginięcia

The Extinction Protocol: 2012 and beyond
Ten wpis został opublikowany w kategorii Epidemie, Niewyjaśnione tajemnice, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „16 ofiara zatrucia bakterią Koli, której źródła pochodzenia są nieznane

 1. Cześć Protokole Wyginięcia
  tu Gość Poranny 🙂 już z własnym kontem, by móc gwiazdkować Twoje posty :).
  Widzisz, właśnie w takich przypadkach, jak te nieszczęsne ogóreczki włacza mi się przycisk buntu hahaha. Nikt nic nie wie, nikt niczego nikomu nie udowodnił, Niemcy niszczą Hiszpanom rolnictwo – żółte paski z newsem na wszystkich kanałach tv kilka dni temu ale jak trzeba zacząć prostować informacje to już tylko krótkie wzmianki.
  Wszyscy wpadają w paranoje, wczoraj sama byłam świadkiem, jak w osiedlowym sklepiku Pani patrzyła na ogórki, jak na karabin – nawet nie tknęła, bo może zabić hahahahah. W takich chwilach mam ochotę zjechać pół miasta by znaleść i skosztować hiszpańskiego ogórka :).
  Nie mam czasu by szukać dokładnych informacji o ofiarach śmiertelnych tego szczepu ale z tego co przeczytałam kilka dni temu to spora grupa osób, które zmarły to ludzie w bardzo podeszłym wieku..odporność nie ta, stan zdrowia też już nie najlepszy. Nikt tak naprawdę nie raczy się z nami podzielić takimi szczegółowymi danymi.
  Najważniejsze jest to, co zostaje ludziom w głowach – ogórek-Hiszpania-śmierć. I już po kłopotach – czekam teraz aż Niemcy w ramach zadośćuczynienia zaproponują Hiszpanii potężne kredyty. Czekam też na informację o śmiertelnym szczepie bakterii w greckim serku feta albo oliwkach….
  Jeżeli gdzieś doszukuję się ludzkich kombinacji i snuję teorię spiskowe 🙂 to własnie w takich przypadkach 🙂

  • Cześć 🙂
   Jestem bardzo bliski uznania tego wszystkiego jako spisek, właśnie innych rolników z innego kraju. Może z Niemczech? Przecież niedługo jest chyba sezon zbierania ogórków prawda? Wykończyć chcą Hiszpanię, przecież to ogromny producent warzyw i owoców, a tu nikt kupić nie chce. Hiszpania ciężko przędzie i tak, protesty na ulicach tłamszone przez brutalność policji.
   A może to nie lobby rolnicze, a jakieś polityczne które chce wykupić sobie to co fajne w Hiszpanii tak jak robią to z Grecją. Gdzieś czytałem, że UE wprowadziła wyprzedaż majątku Grecji i Grecja nie ma nic do gadania, niby przez to opozycja postawiła zarzut zdrady premierowi Grecji.

   A te sprostowania to już w ogóle jaja. Pamiętam jak kiedyś w tvn24 zrobili głównym niusem to że Kaczyński mówił że prawdziwi Polacy to z pis. Potem „eksperci” – czyli komuniści, na tvn24 w kilku programach o tym mówili. Ale jak wypuszczono nagranie że Kaczor nic takiego nie powiedział to sprostowanie zajęło raptem 1 minutę na samym końcu faktów. Kłamali kilka godzin, odkłamywali minutę. Nie to żebym był za Kaczorem, ale to właśnie ilustruje to o czym piszesz.
   Pozdro

 2. Aha, pojawiają się głosy że to nowa bakteria, jeśli wytworzona w laboratorium przez jakieś konkurencyjne lobby rolnicze to naprawdę, co to za świat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s